Olaszliszkai lincselés: a harmadrendű vádlott is szabadulhat, de az ügyész fellebbezett
Az elítélt példás magatartást tanúsít a börtönben, és a számára a börtönkörülmények miatti kártérítést felajánlotta a meggyilkolt Szögi Lajos családjának.
Az elítélt példás magatartást tanúsít a börtönben, és a számára a börtönkörülmények miatti kártérítést felajánlotta a meggyilkolt Szögi Lajos családjának.
Velük együtt eddig összesen négyen kaptak pénzt az államtól a börtönben tapasztalt rossz körülmények miatt.
A Jobbik azzal vádolta Polt Pétert, hogy az egyik utasítása is közrejátszott abban, hogy szabadlábra került az olaszliszkai lincselés egyik elítéltje, a Legfőbb Ügyészség viszont ezt cáfolja. Állítják, hogy mindent megtettek azért, hogy ne engedjék ki az elítélt férfit, de a bíróság mégis így döntött.
Hajnali négy órakor feltételesen, de elhagyhatta a börtönt az olaszliszkai lincselés elsőrendű vádlottja, ifj H. D.
Feltételesen bocsátják szabadságra Ifj. H. D-t.
De a bíróság végzése ellen az ügyész fellebbezést jelentett be, így a döntés nem végleges.
Szögi Lajos családjának 46 millió forintos kártérítést ítélt meg a bíróság, amit eddig a börtönben ülő elkövetőktől nem tudtak elvenni a végrehajtók, mert nem volt vagyonuk. Az elsőrendű vádlott most megkapott, 4,9 millió forintos sérelemdíját utalták át az elhunyt hozzátartozóinak.
A végrehajtó zárolta az összeget, de heteken belül kiderülhet, hova kerül az ötmillió forint.
A Magyar Bírósági Végrehajtói Kar elnöke az RTL Klub Híradójának azt mondta, a bírósági végrehajtó már januárban kérte a pénz zárolását.
A végrehajtó, aki a Szögi Lajos családjának megítélt kártérítés kifizetését intézi, tavaly október óta elérhetetlen.
A kormánypárti lap azt állította, a szervezet „járta ki” az olaszliszkai lincselés egyik vádlottjának megítélt kártérítést, a Helsinki szerint viszont nem ők képviselték a férfit.
A bíró szerint a társadalom további védelme fontosabb, mint a férfi reintegrációja.